Türkçe Yaz Kursu, Ankara

Yurt dışından Türkiye’ye gelen yabancılara özel 3 aylık yaz dönemi olarak 06 Haziran – 02 Eylül 2016 tarihler arası Türkçe eğitimi verilecektir.

Yabancılar için Türkçe Yaz Kursu (Haziran – Eylül arası) Detayları:

Kurs Çeşitleri Normal Yoğun Hafta Sonu
Haftalık Ders Saati 15 saat (Günde 5 saat, haftada 3 gün) 22 saat (Günde 5 saat, haftada 5 gün) 10 saat (Günde 5 saat, haftada 2 gün)
Aylık Ders Saati 60 saat 88 saat 40 saat
Kurs Günleri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Pazartesiden Cumaya Kadar Cumartesi – Pazar
Kurs Süresi 3 ay (180 Ders Saati) 3 ay (264 Ders Saati) 3 ay (120 Ders Saati)
Kurs Saatleri (Seçilebilir) 09:00 – 13:0014:00 – 18:00 09:00 – 13:0014:00 – 18:00 09:30 – 13:3014:00 – 18:00
 Bir Ders Saati 40 dakika
 Beceriler Okuma, Dinleme, Anlama ve Yazma
 Eğitim Materyalleri En uygun toptan ücret karşılığı satılacaktır.

Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, Görsel ve işitsel her türlü ders gereçleriyle donatılan ‘U’ şeklindeki masa sistemiyle 5, 9, 10, 12 ve 13 kişilik sınıflarda bilgisayar ve projektör destekli dil eğitimi hizmeti sunar.

Türkçe kursları ayda 60 saatlik normal kurslar ve aylık 88 saatlik yoğun kurslar halinde düzenlenmektedir.

Sınıflar en az 6 öğrenciden oluşur, eğer öğrenci sayısı 6’dan az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.

Eğitim vizesi alarak Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere %10 indirim yapılmaktadır. Kursumuza kayıt yaptıran yabancı öğrenciler Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden 1 + 1 yıl daha Öğrenim İkameti alabilmektedirler.

Türkçe Kursu yeni gruplar Kurs Takvimine göre yeni gruplar açılmaktadır.

Davetiye, Eğitim Vizesi ve İkamet (Yabancı Öğrenciler Oturum İzni) hakkında bilgi almak için aşağıdaki linki ziyaret ediniz:

http://www.mengutas.com/davetiye-egitim-vizesi/

Yedi İklim A1Türkçe Yaz Kursu Ders Kitabı: Yunus Emre Enstitüsü Yabancılar için Türkçe Yedi İklim  Eğitim Seti

Not: Yabancılar için Türkçe Yaz Kursu eğitiminde Yunus Emre Enstitüsü eğitim müfredatı uygulanmaktadır.

Türkçenin yabancı dil olarak öğretimini bilimsel bir yaklaşımla ele alan Mengütaş Türkçe Birimi; alanında uzman, bir kısmı yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış, yabancı dil öğretim teknikleri konusunda deneyimli ve dinamik bir kadroya sahiptir.

Mengütaş Türkçe öğretmenleri Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan, Yabancılara Türkçe eğitiminde tecrübeli ve genç Türklerdir.

Türkçe Yaz Kursu: Türkiye’ye yaz döneminde turist ve başka amaçla gelerek, Türkiye’de ve kendi ülkesinde çalışmayı amaçlayan yabancılara uygulanan programdır. Uygulamalar ise:

1) Turist veya Türkçe Eğitim Vizesi

Türkiye’de Türkçe öğrenmek için gelecek olan yabancılara Mengütaş TÖMER Türkçe Kursu davetiyesi gönderilir ve ilgili ülkelerdeki T.C. Büyükelçilik veya Başkonsolosluklardan Türkçe Öğrenim vizesi alınır.

Davetiye Ücreti: 100 Amerikan dolarıdır, davetiye ücreti öğrenci eğitim vizesi alıp, Mengütaş’a kesin kaydını yaparken kurs ücretinden düşer.

2) Karşılama

Türkiye’ye geldiğinde Mengütaş Görevlileri tarafından İstanbul havalimanında karşılanır ve otobüs ile Ankara’ya gönderilir. Ankara’da da Mengütaş Görevlileri tarafından karşılanarak Mengütaş’a kesin kaydı yapılır.

Karşılama Ücreti: 50 Amerikan dolarıdır. (İstanbul – Ankara otobüs bileti 20 Amerikan doları, karşılama taksi parası ve görevlinin diğer masrafları 30 Amerikan dolarıdır.)

3) Konaklama ve Yemek

Mengütaş’a kesin kaydını yaptıran yabancılar için Türkçe Yaz Kursu eğitimi görecek olan öğrencileri Mengütaş’ın anlaştığı yurt veya öğrenci evlerine yerleştirilir. Öğrencinin kaldığı yerde sabah kahvaltı ve akşam yemeği verilir.

Konaklama ve Yemek Ücreti: Aylık 200 – 300 Amerikan Doları arasıdır. (Yurt aylık ücretlerinde sabah ve akşam yemeği de konaklama ücretine dahildir.)

4) Türkçe Eğitimi

Yaz döneminde Türkçe eğitimi almak için gelen yabancılara 3 aylık Türkçe Hızlı Yetiştirme eğitimi verilir.

Hızlandırılmış Türkçe Kursu: Yaz dönemi için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu paket programı öğrencilerine 3 aylık Türkçe programı sonunda Mengütaş tarafından Türkçe Yeterlilik Sertifikası verilir.

5) Türkçe Öğrenim İkameti: 

Yabancılar için Türkçe Hızlı Yetiştirme Yaz Kursu programına kesin kaydı yapılan öğrencilere Mengütaş’ta Türkçe öğrenim gördüklerine dair öğrenci belgesi verilir. Öğrenci Mengütaş’tan aldığı öğrenci belgesi ile Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğünden Türkçe Öğrenim oturum izni alabilirler.

6) Ücretsiz İş Danışmanlığı:

İş Danışmanlığı: Mengütaş’ta Yabancılar için Türkçe Hızlı Yetiştirme Yaz Kursu paket eğitim programına katılan yabancılara iş başvurusu ve iş bulmaları konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti verilir.


Not: Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, size güzel bir ortamda bilgisayar ve projektör destekli dil eğitimi hizmeti sunar.

Güzel Ortamda En Uygun Ücretle Kaliteli Yabancı Dil Eğitimi Hizmetinizdedir.

iletisimMengütaş Dil Okulu

Telefon: +90 312 231 67 57

Mobile & Whatsapp: +90 533 096 67 57

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: http://www.mengutas.com/

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 4 & 3, Kızılay, Çankaya / Ankara

(Konum olarak Kızılay Mithatpaşa Köprü altı Ziraat Bankası arkasındaki Hacettepeliler Eğitim Binası 4. & 3. Katlar)

Mobile & Whatsapp: +90 533 096 67 57

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: http://www.mengutas.com/

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 4, Kızılay, Çankaya / Ankara (Kızılay Mithatpaşa Köprüsü Ziraat Bankası arkası)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi