Yabancı Öğrencilere Ücretsiz Eğitim ve Burs Danışmanlığı

Mengütaş Dil Eğitim Merkezi kendi imkanları ile Türkiye’ye eğitim amaçlı gelen yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe eğitim ve YÖS hazırlık eğitimi ile birlikte Türkiye’deki burslar hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bu süreçte öğrencilerin Türkiye’de özel ve devlet kurumlarının vermekte olan burslarını kazanmanın temel şartları ve ilkeleri, başvuru danışmanlığı, üniversite ve bölüm seçme konularında tecrübeli öğretmenlerimizle ücretsiz rehberlik ve danışmanlık çalışması yapılmaktadır.

Türkiye Üniversiteleri Danışmanlığı

YÖS’te başarı; iyi bir hazırlık sürecinin yanı sıra sınavların teknik ve içerik olarak çok iyi analiz edilmesine, öğrenci ve velilerin düzenli aralıklarla bilgilendirilmesine bağlıdır. Bu doğrultuda merkezimizde yabancı öğrencilere hizmet verecek bir “Türkiye Üniversiteleri Danışmanlık Birimi” oluşturulmuştur.

Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Türkiye Üniversiteleri Danışmanlık Birimimiz, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi ile iş birliği içerisinde öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda uygun alana ve mesleğe yönlendirilmeleri amacı ile hizmet vererek lise veya üniversite mezunu yabancı öğrencilerimize bireysel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.  Bunun yanı sıra sınav içeriği, puan analizleri, sınav taktikleri, tercihler ve meslek seçimi konularında seminerler düzenlemektedir. Ayrıca, sınav başvurusu ve tercihlerin yapılma sürecinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çalışma Anlayışı ve Sorumluluklar
Mengütaş Dil Eğitim Merkezi “Türkiye Üniversiteleri Danışmanlığı” yabancı öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarını göz önüne alarak Türkiye’deki üniversite seçimlerinde yabancı öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Üniversite seçiminde; başaralı olmak için süreci, okul, veli ve öğrenci birlikte yürütmeli bu yolla öğrenciye en uygun üniversite seçilmelidir. Sürece dahil olan herkes sorumluluk almalı ve birbirleriyle iletişim içinde olmalıdır. Araştırarak planlama yaparak ve son kararı vererek öğrenci bu süreçte lider olmalıdır. Öğrencileri bilgilendirmek, okulların başvuru sürecini takip etmek ve öğrenciyi yönlendirmek birimin temel görevlerindendir.

Danışmanın ana sorumlulukları; yabancı öğrencilere üniversiteler ve programları hakkında bilgi aktarmak, müracaat edilecek üniversitelerin listesini hazırlamak, danışman olarak referans mektubunu yazmak ve öğrenciyi en iyi şekilde üniversitelere tanıtmaktır. Bu süreç, doğru yönlendirme ve organizasyon ile ömür boyu sürecek değerli bir hayat tecrübesi olabilir. Türkiye Üniversite Danışmanlığı Birimi, yabancı öğrenci ile birlikte bu yolculuğa çıkmaktan memnuniyet duyacak ve her adımda ona yardımcı olacaktır.

Yabancı Öğrenciler için Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı İletişim Bilgileri:

Mengütaş Dil Eğitim Merkezi

E-mail : bilgikut@gmail.com

Tel: +90 312 231 67 57

Adres: Kızılay Mah. GMK Bulvarı. Sümer 2 Sok. No: 32/1,  Kızılay, Çankaya, Ankara / Türkiye