Rusça Kursu, Ankara

7 yıldır Türkiye’de üniversite ve çeşitli eğitim kurumlarında Rusça dil eğitimi vere gelen, Ankara’da Rusça öğretmeni olarak tanınmış Saidaga Taba Tabai hocamızla Rusça Hafta Sonu ve Haftaiçi Yoğun Kursu devam etmekte olup, yeni kursiyerlerimiz için de yeni gruplar oluşturulmaktadır.

Rusça Öğretmenimiz: Saidaga Taba Tabai

Mengütaş’ta Rusça dil eğitimi olarak Rusçayı ana dili gibi bilen, Rusça ustası Seyid Taba Tabai hocamız tarafından verilmektedir.


Saidaga Taba Tabai: Rusça & YDS Rusça Hazırlık Öğretmeni

Ülkesi: Azerbaycan

Çalıştığı ve Eğitim Aldığı Ülkeler: Azerbaycan, Rusya ve Türkiye

Eğitim Durumu: Bakü Slav Üniversitesi Rusça Öğretmenlik Bölümü, Yüksek Lisans

Yeteneği: Rusça Ders Anlatma Metodu, YDS Rusça Soru Çözme Teknikleri

Verdiği Dersler: Türkler için Rusça, YDS Rusça Hazırlık Eğitimi

Bildiği Diller: Rusça, İngilizce, Özbekçe & Türkçe


Rusça Kursu Detayları:

Kurs Çeşitleri Normal Yoğun
Haftalık Ders Saati 8 (Günde 4 saat, haftada 2 gün) 12 (Günde 4 saat, haftada 3 gün)
Aylık Ders Saati 32 48
Kurs Günleri Cumartesi – Pazar
Salı – Perşembe
Pazartesi, Çarşamba ve Cuma
Kurs Süresi 12 ay (384 Ders Saati) 8 ay (384 Ders Saati)
Kurs Saatleri (Seçilebilir) 10:00 – 13:00 14:00 – 17:500 18:30 – 21:230
Beceriler Okuma, Dinleme, Anlama ve Yazma
Eğitim Materyalleri En uygun toptan ücret karşılığı satılacaktır.

Not: Ders gün ve saatleri öğretmen ve öğrencilerin özel durumuna göre değişebilir.


Rusça Ders Kitabı: 

Kurumumuzda Rusça öğretmenleri ve Rus diline ilgi duyanlar tarafından bilinmekte olan Stanislav Chernyshov’un ”Poyehali” adlı kitabı kullanılmaktadır.

Bu set Rusça dilini belli bir seviyeye kadar öğrenip, üst seviyeye gelmek isteyenler için hazırlanmış olup; A1 seviye 2 çalışma kitabi ve alıştırma kitabından oluşmaktadır. Çalışma kitabının içinde yer alan karekodlar vasıtasıyla kitabın ses dosyalarına ulaşılmaktadır. Eser sahibinin web sitesinde de öğretmenler için metodolojik tavsiyeler içeren videolar bulunmaktadır.


Sınıflar en az 6 öğrenciden oluşur, eğer öğrenci sayısı 6’dan az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.


iletisimMengütaş Dil Eğitim Merkezi

Tel: +90 312 231 67 57

Cep: +90 533 096 67 57

Whatsapp: +90 533 761 97 67

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: http://www.mengutas.com/

Skype: mengutas

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 3 & 4, Kızılay, Çankaya / Ankara (Kızılay Mithatpaşa Köprü yanı)

Adres – 2 (Özel Dersler): Mithatpaşa Cad. No: 45, Kat: 4, Kızılay, Çankaya / Ankara (Kızılay Mithatpaşa Köprü yanı)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi


Ek: Rusça’nın Önemi

Türkiye’ de pek çok firma elemanlarını seçerken dil aramaktadır. Dil her zaman iş kapılarını aralayan bir unsurdur. Son zamanlarda neredeyse her firma kaliteli bir eleman amacı ile ikinci hatta üçüncü bir dil istemektedir.

Durum böyle olunca dil öğrenme hususu oldukça önemli bir hal almıştır. En çok tercih edilen dillerin başında da Rusça gelmektedir. Rusça diğer dillere oranla İngilizce’ den sonra en çok kullanılan diller arasındadır.

Özellikle dünyada 200 milyondan fazla insanın Rusça konuşması bu durumu kanıtlayan bir niteliktir. Rusça dilinin bir diğer özelliği ise az önce de bahsettiğimiz gibi iş olanaklarının kapısını sonuna kadar açmasıdır. Dünyada 200 milyondan fazla insanın Rusça konuşması gerek turizm alanında gerekse uluslararası iş alanında Rusça‘nın önemini ortaya çıkarmıştır.

Rusça öğrenmeye karar verenlerin en çok tercih ettiği yöntem ise özel ders ile öğrenme tekniğidir. Kursların yeterince konuşma bilgilerini verememesi her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenememesi öğrenme konusunda başarısızlıkları ortaya çıkartmıştır.

Özel ders ile Rusça öğrenme durumunda ise gerek konuşma dilinde gerekse gramer olarak donanımlı bir öğrenme aşaması geçirebilirsiniz.

Sitemizde güncel olarak yayınlanan ilanlar içerisinden size uygun olanı seçebilir sizde başarılı bir kariyer için ilk adımınızı atabilirsiniz. Size uygun gördüğünüz öğretmenler ile iletişime geçebilmeniz için telefon numaraları mevcuttur. Bu özel yolda hepinize başarılar dileriz.