YÖS Kursu, Ankara

Kurumumuzda TR – YÖS Hazırlık ve Yabancılar için Türkçe eğitimi olarak sadece yabancı uyruklu öğrencilere yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu durum bütün personelimizin enerjilerini sadece TR – YÖS öğrencilerine ayırmalarını ve bu konuda hatasız çalışmalarını sağlamaktadır.

Mengütaş Türkiye’de eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerin en prestijli üniversitelerde okumalarına imkan sunmaktadır. TR – YÖS Kursu ders gün ve saatleri öğretmen ve öğrencilerin özel durumuna göre belirlenir.

TRYÖS 2024 Sınavı yılda iki defa yapılacaktır. Birinci TR-YÖS Sınavı ise 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü yapılacaktır. İkinci TR – YÖS Sınavı ise 27 Ekim 2024 – Pazar gününde yapılacaktır.

Birinci TRYÖS Sınavı için başvuru tarihleri 1 Mart 2024 ile 18 Mart 2024 tarihi arasında yapılması gerekmektedir.

İkinci TR – YÖS Sınavı için başvuru yapacak olan yabancı uyruklu öğrencilerin başvuru tarihleri 16 Ağustos ile 2 Eylül 2024 Arasında yapılması gerekmektedir.

1. TR – YÖS Sınav sonuçları ise 14 Haziran 2024 Tarihinde açıklanacaktır. İkinci TR – YÖS Sınavı’nın sonuçları ise 22 Kasım 2024 tarihinde açıklanacaktır.

TR – YÖS Sınav sonuçları tüm devlet üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir ve üniversiteler 2024 yılında kendi TR – YÖS – Yabancı Uyruklu Öğrenci sınavlarını yapmayacaktırlar.

TR – YÖS Hazırlık Kursu hakkında Detaylı Bilgiler:
 Kurs Çeşidi Standart
 Haftalık Ders Saati 15 Saat (Günde 3 saat, hafta içi 5 gün)
 Haftalık Ders Dağılımı Matematik  6 saat, IQ 6 saat, Geometri 3 saat
 Aylık Ders Saati 60 Saat
 Kurs Gün ve Saatleri Pazartesiden – Cumaya 5 gün, 14:00 – 16:50
 Kurs Süresi (Standart) 6 ay / 360 Ders Saati, 3 saat, 5 gün, 60 saat / ay
 Bir Ders Saati 50 dakika
 Eğitim İçeriği YÖS Sınavı hazırlık olarak Matimatik, IQ ve Geometri sınavlarına hazırlık eğitimi verilir.
 Eğitim Materyalleri Eğitim Materyalleri kurs ücretine dâhil değildir.

 Not: TR-YÖS Kursu ders gün ve saatleri öğretmen ve öğrencilerin özel durumuna göre belirlenir.

TR-YÖS Kursu Öğretmenleri

Mengütaş TR-YÖS Hazırlık öğretmenleri Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin Sayısal bölümlerden mezun olan, matimatik eğitiminde tecrübeli ve genç Türk veya yabancı hocalardır.


YÖS Konuları

IQ Ders Konuları   Matematik Ders Konuları
Şifreler Polinomlar
Sayı Dizileri Fonksiyonlar
Farklı Şekli Bulmak İkinci Dereceden Denklemler
İşlemler Trigonometri
Matrisler Logaritma
Şekil Bağıntıları Limit
Şekil-Sayı İlişkileri Türev
Uzaysal Şekillerin karşılaştırılması İntegral
Tablolar Lineer Cebir
Terazilerde Denge Sayı Kümeleri,Dört işlem,Faktoriyel
Rasyonel Sayılar
Oran- Orantı
Çarpanlara Ayırma
Üslü Sayılar
Köklü sayılar
Birinci Dereceden Denklemler
Eşitsizlik-Mutlak Değer
Kümeler ve Aralıklar
Matris ve Determinant
Seriler
GEOMETRİ
Üçgenler
Dörtgenler
Çember ve Daire
Katı Cisimlerin alan ve Hacimleri
Doğrunun Analitik İncelenmesi
Çemberin Analitik İncelenmesi

 Sınavda Çıkan Soruların Dağılımı

Matematik Soru Sayısı 30
IQ Soru Sayısı 45
Geometri Soru Sayısı 5
Toplam 80

TR-YÖS’e hazırlanan öğrenciler için kurs programı; TR-YÖS sınavlarının kapsadığı konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. Sınıflarımız 10 – 12 kişilik seviye gruplarıdır. TR-YÖS gruplarımız hafta içi sınıfları / hafta sonu sınıfları ve derslerin Türkçe veya İngilizce olarak anlatıldığı sınıflar olmak üzere gruplara ayrılır.

Mengütaş Yabancı Dil Eğitim Merkezi’nde öğrencilerimize verilen bütün yayınlar, Metropol Yayınları olan TR-YÖS konu anlatımlarından ve özgün sorulardan oluşmaktadır.

TR-YÖS hazırlık gruplarımızda haftalık zorunlu dersler dışında, rehberlik servisimiz öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüd dersleri programlamakta, öğrencilerimiz deneme sınavı ya da tarama sınavı sonuçlarına göre ek derslerden yararlanmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri taktirde, eksik oldukları derslerden veya konulardan grup halinde ya da bire bir etütler de alabilmektedirler.

Kurslarımıza katılmak için yurt dışından Türkiye’ye gelecek öğrencilerimiz, kurslarımıza önceden kayıt yaptırarak, kendilerine gönderilecek olan “Kabul Mektubu” (Acceptance Letter) ile ülkelerindeki Türkiye büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından öğrenim vizesi talebinde bulunabilmekte, böylece Türkiye’ye öğrenim vizesi ile giriş yaptıktan sonra bir yıl oturma izni alabilmektedirler.

Sınıflar en az 6 öğrenciden oluşur, eğer öğrenci sayısı 6’dan az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.


Not: Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, size güzel bir ortamda dil eğitimi hizmeti sunar.Güzel Ortamda En Uygun Ücretle Kaliteli Yabancı Dil Eğitimi Hizmetinizdedir.

iletisimMengütaş Dil Okulu

Mobile & Whatsapp: +90 533 096 67 57

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: https://www.mengutas.com/

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 4 & 3, Kızılay, Çankaya / Ankara

(Konum olarak Kızılay Mithatpaşa Köprü altı Ziraat Bankası arkasındaki Hacettepeliler Eğitim Binası 4. & 3. Katlar)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi

Kurs Bilgi Formu (Mesaj bırakın, biz size dönüş yapalım.)
Mesajınızı iletin, kısa sürede size dönüş yapılım. (Not: Katılmak istediğiniz kursu açıkça belirtin lütfen.)

Not 1: Mengütaş YÖS Hazırlık Kursuna katılan öğrencilerimizin oturma izni alabilmeleri için %80 indirimli ücretle Yabancılar için Türkçe gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.

Not 2: Kurslarımıza yurtdışından kayıt yaptırabilmek ya da gruplarımızda yer ayırttırmak için pasaport veya kimliğinizi bize mail ya da faks yoluyla göndermeniz; ayrıca katılmayı düşündüğünüz grubun kurs ücretinin minumum % 20′sini, banka hesaplarımızdan birine yatırmanız gerekmektedir.

Not 3: Gruplarımıza çok fazla talep olduğundan, bazı grupların kontenjanları başlangıç tarihlerinden önce dolmakta ve kayıtları kapanmaktadır. Bu nedenle kesin olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz gruplara, başlangıç tarihlerinden önce kayıt yaptırmanız ya da kurumumuzla iletişime geçerek katılmayı düşündüğünüz gruplar hakkında öncesinde bilgi almanız yararlı olacaktır.

Ek 1: Yukarıdaki tabloda belirtilen grup başlangıç tarihlerinin her birinde yeterli öğrenci sayısı oluştuğu sürece Türkçe veya İngilizce gruplar açılabilir.

Ek 2: Konuların bitiminden sonraki süreçte konu tekrar dersleri yapılır. Belli aralıklarla uygulanan konu tekrar testleri veya sınavlarıyla öğrencilerin bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri sağlanır.

Kayıt için Özel Notlar: 

Not 1: Kayıt yaptıracak öğrencilerden 3 adet fotoğraf, pasaport/kimlik fotokopisi, varsa oturma izni/ikamet tezkeresi fotokopisi istenir.
Not 2: Ders programları gruplar başlamadan en geç 3 gün öncesinde kesinleşir.
Not 3: Mengütaş Dil Eğitim Merkezi YÖS hazırlık kursları grup başlangıç tarihlerini, ders dağılımlarını, kayıt ücretlerini, kayıt olma şartlarını herhangi bir açıklamaya gerek kalmaksızın değiştirebilir.
Not 4: YÖS kurslarına kayıt esnasında ödenen kayıt ücretleri yasal olarak ispatlanan özel şartlar dışında iade edilemez.