IELTS Kursu, Ankara

Yurtdışından gelen yabancı IELTS Hazırlık öğretmenlerimizle IELTS sınavı hazırlık kurslarımız devam etmektedir. Her 3 ayda bir kez IELTS Hazırlık Kursu minimum 6 öğrenciyle yeni grup oluşmakta olup, kursiyer kontenjanımız 12 kişiyle sınırlıdır.

IELTS Kursu hakkında detaylar aşağıdaki gibidir:

 Kurs Çeşidi Yoğun
 Haftalık Ders Saati Hafta içi 9 Saat (Günde 3 saat, haftada 3 gün), Hafta Sonu 8 Saat (Günde 3 saat)
 Aylık Ders Saati 36 Saat
 Kurs Günleri Hafta içi: Pazartesi, Çarşamba ve Cuma,   Hafta sonu: Cumartesi – Pazar
 Kurs Süresi 4 ay /144 Ders Saati (1 ay İleri İngilizce + 3 ay IELTS Hazırlık)
 Kurs Saatleri (Seçilebilir) Hafta Sonu: 10:00 – 12:50 Hafta içi: 18:30 – 21:20
 Bir Ders Saati 50 dakika
 Beceriler Okuma, anlama, yazma ve konuşma becerileri geliştirilir.
 Eğitim Materyalleri Eğitim Materyalleri kurs ücretine dahil değildir.

Mengütaş IELTS Hazırlık Öğretmeni


S. ParkerTOEFL Hazırlık Öğretmeni / TOEFL Preparation Teacher

Ülkesi: ABD

Eğitimi: Yüksek Lisans – İngiliz Dili ve Edebiyatı

Tecrübesi: 15 yıllık İngilizce öğretmenlik tecrübesi (Avrupa & Türkiye)

İngilizce Seviyesi: Amerikan, Ana Dili İngilizce

Verdiği Dersler: Genel İngilizce, IELTS, TOEFL / TOEIC Sınavlara Hazırlık Eğitimi

Bildiği Diller: İngilizce ve Türkçe


S. ZakhmounTOEFL Hazırlık Öğretmeni / TOEFL Preparation Teacher

Ülkesi: Fas

Eğitimi: Yüksek Lisans – Ingilizce dilbilim alanında lisans derecesi

Tecrübesi: 5 yıllık İngilizce öğretmenlik tecrübesi (Fas & Türkiye)

İngilizce Seviyesi: Inglitere standart İngilizce

Verdiği Dersler: Genel İngilizce, IELTS, TOEFL / TOEIC Sınavlara Hazırlık Eğitimi

Bildiği Diller: İngilizce ve Türkçe

Not: IELTS ders gün ve saatleri öğretmen ve öğrencilerin özel durumuna göre belirlenir. Sınıflar en az 6 öğrenciden oluşur, eğer öğrenci sayısı 6’dan az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.


iletisimMengütaş Dil Eğitim Merkezi İrtibat Bilgileri 

Telefon: +90 312 231 67 57

Mobile: +90 533 096 67 57 (Whatsapp)

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: http://www.mengutas.com/

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 4 & 3, Kızılay, Çankaya / Ankara

(Konum olarak Kızılay Mithatpaşa Köprü altı Ziraat Bankası arkasındaki Hacettepeliler Eğitim Binası 4. & 3. Katlar)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi


IELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır. IELTS sinavı, British Council (BC), University of Cambridge English for Speakers of Other Languages (Cambridge ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafindan ortaklaşa geliştirilmiş bir dil sınavıdır.

IELTS sınavı Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilir. Türkiye’de IELTS’i kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını tanımaktadırlar. Sınav, Academic ve General Training olarak iki modüle ayrılmaktadır. Akademik format İngilizce lisans veya lisansüstü eğitim görmek isteyen kişiler için uygundur. Sınavlarda kullanılan materyaller ve sorular bu amaç göz önünde tutularak hazırlanır.

Genel Eğitim Formatı mesleki eğitim görmeyi planlayan öğrenciler veya göçmenliği düşünen kişilerin ingilizce yeterliliklerini ölçmek için hazırlanmıştır.

IELTS sayesinde, yurtdışında yaşamın, eğitimin ve çalışmanın kapılarını açacaksınız. Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı da 9.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

IELTS sınavı, İngilizcenizi yurtdışında başlayacağınız yeni hayatta kullanmanız için tasarlanmıştır. Üç saatten kısa bir sürede, İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma beceriniz sınanmış olacaktır.

İngilizce konuşma becerinizi sınamanın en etkili yolu, yüz yüze konuşmadır. IELTS, İngilizce iletişim kurma becerinizi teke tek gerçekleştirilen bir konuşma sınavıyla ölçen, yaygın kabul görmüş tek İngilizce dil sınavıdır.

İngilizce dil sınavı uzmanları tarafından tasarlanan ve dünyanın dört bir yanında kabul gören IELTS sınavıyla, İngilizce dil yetkinliğinizin adil ve tutarlı bir biçimde ölçüleceğinden emin olabilirsiniz.

Eğer IELTS sınavına girmeniz isteniyorsa hangi formatta sınava katılacağınızı mutlaka kontrol edin. Adaylar modül seçimini IELTS sertifikalarını kullanacakları kurumlardan öğrenerek başvuru yapmalıdırlar. Sınav dört bölümden oluşmaktadır; Listening, Reading, Writing ve Speaking.

LISTENING: 30 minutes

READING: 60 minutes

WRITING: 60 minutes

SPEAKING: 11-14 minutes

İlk üç bölüm aynı gün ara verilmeksizin yapılır ancak Speaking bölümü sınav tarihinden bir hafta önce veya bir hafta sonra yapılabilir. Lütfen kayıt olurken bu noktayı göz önünde bulundurunuz. Adaylar 1 den 9 a kadar olan puanlamaya göre bir sonuç elde ederler. Geçme veya kalma puanı yoktur.

Mengütaş IELTS Öğretmenleri

Mengütaş IELTS öğretmenleri IELTS sınavı kapsayan İngilizce ana dili olan veya İngilizceyi ana dil gibi bilen ve alanındaki uluslararası IELTS dil sınavlarında yüksek puan alan ve eğitim tecrübesine sahip yabancılardır. 

IELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır.

IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır.

IELTS Türkiye’de, İstanbul, Ankara ve İzmir’de uygulanır fakat bu sınavın bütün başvuru işlemleri sadece British Council İstanbul ofisinden yapılmaktadır.

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir.  Türkiye’de IELTS’i kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını tanımaktadırlar.

IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. General Training modülü genelde göçmenlik başvuruları için tercih edilir, Academic modül ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir. IELTS sınavını hangi modülde almanız gerektiğini, mutlaka sizden bu sınavı almanızı isteyen kuruma sorarak emin olunuz.

HANGİ ÜLKELER VE KURUMLAR IELTS SINAVINI KABUL EDİYOR?

IELTS Avusturalya, Yeni Zelanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Ingiltere başta olmak üzere birçok ülkede, üniversite başvurularında kabul edilmektedir.

Amerika Birleşik Devletlerinde, 1400’den fazla üniversite ve kurum IELTS sınavını kabul etmektedir. Tüm listeyi görmek için www.ielts.org sitesinden yararlanabilirsiniz.

Amerika’da öğrenim görmek ya da çalışmak isteyenler için IELTS hizmet ve kalite sunmaktadır. IELTS, dünya çapında 120 ülkede 300 test uygulama merkezinde, senede 48 test ile hizmet vermektedir. Teste bir kere girenler bir sonraki sınavda tekrar şanslarını deneyebilirler. Amerika dışında, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda ve göçmenlik ofisleri dahil olmak üzere İngilizce konuşulan eğitim kurumu ve profesyonel kurum IELTS’i kabul etmektedir. IELTS, dil değerlendirmede en yüksek uluslararası standartlara sahiptir. Test , IELTS’e en güvenilir test sonucu itibarını kazandıran, yüz yüze konuşmanın yanı sıra okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır.

SINAV FORMATI

IELTS Sınavı Listening (Dinleme)Reading (Okuma)Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.

Listening bölümü:

Diyaloglardan oluşan 30 dakikalık bir bölümdür. Dört ayrı bölümden oluşur ve her kısımdan önce katılımcılara farklı diyaloglar dinletilir ve bunun ardından sınavda yer alan sorulara incelemeleri için süre verilir.

ACADEMIC – LISTENING ( Each section is heard once only A variety of voices                       and native-speaker accents is used ) 
  Timing  Approximately 30 minutes (plus 10 minutes’ transfer time)
Questions  There are 40 questions. A variety of question types is used, chosen from the following: multiple choice, matching, plan/map/diagram labelling, form completion, note completion, table completion, fl ow-chart completion, summary completion, sentence completion, short-answer questions.
  Test    Parts  Section 1:   is a conversation between two people set in an everyday social context (e.g. a conversation in an accommodation agency).
Section 2:   is a monologue set in an everyday social context (e.g. a speech about local facilities or a talk about the arrangements for meals during a conference).
Section 3:   a conversation between up to four people set in an educational or training context (e.g. a university tutor and a student discussing an assignment, or a group of students planning a research project).
Section 4:   a monologue on an academic subject (e.g. a university lecture).
    Skills assessed:  A wide range of listening skills is assessed, including understanding of main ideas and specifi c factual information; recognising opinions, attitudes and purpose of a speaker; and following the development of an argument.
  Marking  Each correct answer receives 1 mark Scores out of 40 are converted to the IELTS 9-band scale Scores are reported in whole and half bands. 

Reading bölümü:

Toplam 60 dakikadan oluşmaktadır. Sorular çoktan seçmeli olup ,metinler; kitap, dergi ve gazete alıntılarından oluşur.

ACADEMIC – READING 
  Timing  60 minutes (no extra transfer time)
Questions  There are 40 questions A variety of question types is used, chosen from the following: multiple choice, identifying information (True/False/Not Given), identifying writer’s views/claims (Yes/No/Not Given), matching information, matching headings, matching features, matching sentence endings, sentence completion, summary completion, note completion, table completion, fl owchart completion, diagram label completion, short-answer questions.
  Test    Parts  Section 1:   Each section contains one long text. Texts are authentic and are taken from books, journals, Magazines and newspapers. They have been written for a non-specialist audience and are on academic topics of general interest. Texts are appropriate to, and accessible to, candidates entering undergraduate or postgraduate courses or seeking professional registration. Texts range from the descriptive and factual to the discursive and analytical. Texts may contain non-verbal materials such as diagrams, graphs or illustrations. If texts contain technical terms, then a simple glossary is provided.
Section 2:   Each section contains one long text. Texts are authentic and are taken from books, journals, Magazines and newspapers. They have been written for a non-specialist audience and are on academic topics of general interest. Texts are appropriate to, and accessible to, candidates entering undergraduate or postgraduate courses or seeking professional registration. Texts range from the descriptive and factual to the discursive and analytical. Texts may contain non-verbal materials such as diagrams, graphs or illustrations. If texts contain technical terms, then a simple glossary is provided.
Section 3:   Each section contains one long text. Texts are authentic and are taken from books, journals, Magazines and newspapers. They have been written for a non-specialist audience and are on academic topics of general interest. Texts are appropriate to, and accessible to, candidates entering undergraduate or postgraduate courses or seeking professional registration. Texts range from the descriptive and factual to the discursive and analytical. Texts may contain non-verbal materials such as diagrams, graphs or illustrations. If texts contain technical terms, then a simple glossary is provided.
    Skills assessed:  A wide range of reading skills is assessed, including reading for gist, reading for main ideas, reading for detail; understanding inferences and implied meaning; recognising a writer’s opinions, attitudes and purpose; and following the development of an argument.
  Marking  Each correct answer receives 1 mark Scores out of 40 are converted to the IELTS 9-band scale Scores are reported in whole and half bands. 

Writing bölümü:

Toplam iki test’den oluşup 60 dakika sürmektedir. Testte bir tablonun yorumlanması yada seçilen bir başlıkta kompozisyon yazılması istenmektedir. Yazılarda dikkat edilen özellikler konuların açıklayıcı ve iyi bir şekilde desteklenmiş olmalarıdır.

ACADEMIC – WRITING 
  Timing  60 minutes
  Tasks  There are 2 tasks. Candidates are required to write at least 150 words for Task 1 and at least 250 words for Task 2.
  Test    Parts  Task  1:    candidates are presented with a graph, table, chart or diagram and are asked to describe, summarise or explain the information in their own words. They may be asked to describe and explain data, describe the stages of a process, how something works or describe an object or event.
Task 2:   candidates are asked to write an essay in response to a point of view, argument or problem The issues raised are of general interest to, suitable for and easily understood by candidates entering undergraduate or postgraduate studies or seeking professional registration.
    Skills assessed:  In both tasks, candidates are assessed on their ability to write a response which is appropriate in terms of content, the organisation of ideas, and the accuracy and range of vocabulary and grammar. In Task 1, depending on the task type, candidates are assessed on their ability to organise, present and possibly compare data; to describe the stages of a process or procedure; to describe an object or event or sequence of events; to explain how something works. In Task 2, depending on the task type, candidates are assessed on their ability to present a solution to a problem; to present and justify an opinion; to compare and contrast evidence, opinions and implications; to evaluate and challenge ideas, evidence or an argument.
 Marking  Candidates are assessed on their performance on each task by certificated IELTS examiners according to the four criteria of the IELTS Writing Test Band Descriptors (task achievement/response, coherence and cohesion, lexical resource, grammatical range and accuracy).Task 2 contributes twice as much as Task 1 to the Writing score Scores are reported in whole and half bands. 

Speaking Bölümü:

Speaking bölümü bire bir mülakat şeklinde yapılmaktadır. Speaking bölümünün toplam süresi 11/14 dk arasında olup  ayrı bir oturum şeklinde yapılmaktadır . Birinci bölümde aday kendisine sorulan günlük sorulara cevap verirken ikinci bölümde ise adaydan belirli bir konu hakkında konuşması istenir. Daha sonra da aday, bu konu hakkında kendisine yöneltilen sorulara cevap verir. Speaking bölümü test merkezine bağlı olarak yazılı sınav öncesi veya sonrası yapılabilmektedir.

ACADEMIC – SPEAKING 
  Timing  11-14 minutes
   Tasks  The Speaking test is a 3-part face-to-face oral interview with an examiner The Speaking test is recorded.
  Test    Parts  Part 1:Introduction and interview(4-5 minutes)   The examiner introduces him/herself and asks the candidate to introduce him/herself and confi rm his/her identity. The examiner asks the candidate general questions on familiar topics, e.g. home, family, work, studies and interests.
Part 2:Individual long turn (3-4 minutes)   The examiner gives the candidate a task card which asks the candidate to talk about a particular topic and which includes points which the candidate can cover in their talk. The candidate is given 1 minute to prepare their talk, and is given a pencil and paper to make notes. The candidate talks for 1-2 minutes on the topic. The examiner then asks the candidate one or two questions on the same topic.
 Part 3:Two-way discussion (4-5 minutes)   The examiner asks further questions which are connected to the topic of Part 2. These questions give the candidate an opportunity to discuss more abstract issues and ideas.
    Skills assessed:  A wide range of speaking skills is assessed, including the ability to communicate opinions and information on everyday topics and common experiences and situations by answering a range of questions; the ability to speak at length on a given topic using appropriate language and organising ideas coherently; and the ability to express and justify opinions and to analyse, discuss and speculate about issues.
 Marking  Candidates are assessed on their performance throughout the test by certifi cated IELTS examiners according to the four criteria of the IELTS Speaking Test Band Descriptors (fluency and coherence, lexical resource, grammatical range and accuracy, pronunciation).

IELTS BİLGİ KİTAPÇIĞI

IELTS Aday bilgi kitapçığından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

http://www.britishcouncil.org/turkey-learning-exams-ielts-information-for-candidates-booklet.pdf 

IELTS Sınavına Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

1. Adım:

Sınav giriş ücreti £100 Sterlin’dir. IELTS sınavı başvuru ücretini en yakın İş Bankası şubesine yatırabilirsiniz.
British Council banka hesabı detayları: Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi Sterlin Hesabı No: 1011 – 3150992

Bu hesaba £100 Sterlin yatırınız. Banka dekontunun açıklama bölümüne mutlaka adınızı soyadınızı, şehrinizi, gireceğiniz sınav tarihini ve “IELTS sınav ücreti” ibaresini yazdırınız.
(Örnek: Ahmet Yıldırım İstanbul 10 Temmuz tarihli IELTS sınav ücretidir)

Önemli Not: Dekontta aşağıdaki bilgilerin yer alığından emin olunuz:

Adayın İsmi

 Sınav ismi (IELTS)

Sınav Tarihi

Sınava girilmek istenen şehir

2. Adım:

IELTS başvuru formunu temin edip çıktısını alıp, doldurun.(britishcouncil.org.tr)

– 1 vesikalık fotoğrafı sınav günü getirebilirsiniz
– Academic veya General Training modül seçimini IELTS sertifikalarını      kullanacağınız kurumlardan öğrenebilirsiniz
– Başvuru formunun ilk dört sayfası gerekmektedir

3. Adım: 

IELTS başvuru formunu, banka dekontunun fotokopisini ve kimlik fotokopisini 0212 355 56 59’a fakslayınız.

Ardından faks teyidi için 0212 355 56 23’ü arayınız.

Sınav günü getirmeniz gereken evraklar:

– 1 vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş)
– Başvuru Formu ve dekontun orijinali
– 2 Kimlik (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport veya resimli ikametgah)
Başvurunuzu sınav tarihinden en geç 14 gün öncesinde tamamlamış olmalısınız.

Transfer

  • Adaylar sınavlarını ileri bir tarihe transfer edebilirler.
  • Transfer işlemi sadece bir kez yapılır
  • Sınav tarihinden en az 20 iş günü önce müracaat edenlerden transfer ücreti alınmaz.
  • 20 iş günü içinde müracaat edenlerden £42.50 karşılığı TL. transfer ücreti alınır.

Kayıt İptali

  • Adaylar herhangi bir nedenle kayıtlarını iptal edebilirler.
  • Sınav tarihinden en az 5 iş günü önce başvuranlara £42.50 karşılığı TL. geri ödeme yapılır
  • 5 iş günü içinde başvuranlara geri ödeme yapılma

TEST SONUÇLARI

Sınav tarihinden sonra 13. gün Test Sonuç Raporunuz kurye ile adresinize gönderilecektir. Test Sonuç Raporunda, Listening, Reading, Writing ve Speaking bölümlerinin ayrı olarak 9 üzerinden değerlendirmesi ve bunların ortalaması olan sonuç notunuz yeralmaktadır.

IELTS Sınav Sonucları Ne İfade Eder?

Adaylar 1’den 9’a kadar olan puanlamaya göre bir sonuç elde ederler.

Geçme veya kalma puanı yoktur.

9 – Expert User 
Dil üzerinde tam bir hakimiyeti vardır: uygun, doğru ve akıcı konuşma ve tam anlama becerisine sahiptir.

8 – Very Good User 
Dil üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar dışında tam bir hakimiyeti vardır. Bilgisi dahilinde olmayan konularda anlaşmazlıklar olabilir. Zor ve detaylı tartışmalarda başarılıdır.

7 – Good User 
Dil üzerinde bazı durumlarda olabilecek rastlantısal hatalar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalar dışında eylemsel hakimiyeti vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi kullanır ve detaylı muhakemesini yapar.

6 – Competent User 
Bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili efektif kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir

5 – Modest User 
Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır. Bildiği bir konuda basit bir iletişim kurabilir.

4 – Limited User 
Bilgisi dahilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar. Karmaşık ve zor bir dili kullanamaz.

3 – Extremely Limited User 
Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde sık sık zorluk yaşar.

2 – Intermittent User 
En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildigi konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker

1 – Non User 
Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.

IELTS SINAVINA TÜRKİYE’DE HANGİ ŞEHİRLERDE GİREBİLİRİM?

IELTS sınavına IstanbulAnkaraAdana ve İzmir şehirlerinde girebilirsiniz.

IELTS Sınav Merkezleri

İSTANBUL IELTS SINAV MERKEZLERİ

British Council Istanbul (Test Centre)
Address: IELTS Administrator Istanbul
Tel: +90 212 355 5657
Fax: +90 212 355 5659

IDP Istanbul – IELTS Test Centre
Address: Inonu Cad Teknik Han No 38 / 1 Gumussuyu Taksim Istanbul
Tel: +90 212 245 15 88
Email: ielts.istanbul@idp.com
Web: www.ielts.org

ADANA  IELTS SINAV MERKEZLERİ

ADANA
Address: IELTS Administrator Adana
Tel: +90 212 355 5657
Fax: +90 212 355 5659
Email: ielts@britishcouncil.org.tr
Web: IELTS Home – Exams – Learning – British Council – Turkey

ANKARA IELTS SINAV MERKEZLERİ
ANKARA
British Council Ankara

Address: IELTS Administrator Ankara
Tel: +90 212 355 5657
Fax: +90 212 355 5659
Email: ielts@britishcouncil.org.tr
Web: IELTS Home – Exams – Learning – British Council – Turkey

İZMİR IELTS SINAV MERKEZLERİ

British Council Izmir (Test Venue)
Address: IELTS Administrator Izmir
Tel: +90 212 355 5657
Fax: +90 212 355 5659
Email: ielts@britishcouncil.org.tr
Web: Exam dates – IELTS – Learning – British Council – Turkey

1. IELTS speaking strategies
http://www.youtube.com/watch?v=j4VYB-hXNkw

2. IELTS Speaking Task 1 – How to get a high score

3. IELTS Speaking Task 2 – How to succeed

4. IELTS Speaking Tests
http://www.youtube.com/watch?v=_W5khrahvKA

http://www.youtube.com/watch?v=tmJi-XFLuQU