Çocuklar için İngilizce, Ankara

6-14 yaş arası çocukların öğrenme ihtiyaçlarına uygun, Çocuklara İngilizce öğretimi konusunda deneyimli eğitmenler eşliğinde, Yaratıcı drama sayesinde “yaparak-yaşarak öğrenme” modeliyle, NATIONAL GEOGRAPHIC eğitim setleri desteğiyle, 9-12 kişilik gruplar halinde sunulur.

Mengütaş İngilizce öğretmenleri İngilizce ana dili olan veya İngilizceyi ana dil gibi bilen, alanındaki uluslararası (TOEFL, IELTS) ve ulusal (YDS) İngilizce dil sınavlarında yüksek puan alan ve eğitim tecrübesine sahip yabancılardır.

Kur Seviyeleri:

BEGINNER 1 (Başlangıç Düzeyi 1, 2 kur)

BEGINNER 1 (Başlangıç Düzeyi 1, 2 kur)

RUNNER 1 (Orta Düzey 1, 2 kur)

RUNNER 2 (Orta Düzey 2, 2 kur)

FIRST STEP (Özel İlk Adım 1. Sınıf Grubu, 2 kur)


Hannah Bird: Genel İngilizce, Çocuk İngilizce, IELTS, TOEFL / TOEIC Hazırlık Öğretmeni

Ülkesi: İngiltereHannah

Eğitimi: Yüksek Lisans – Kamu İşleri ve Siyaset, Brunel Üniversitesi / İngiltere

Tecrübesi: 8 yıllık İngilizce öğretmenlik tecrübesi (UK & Turkey)

İngilizce Seviyesi: İngiltereli Ana Dili İngilizce

Verdiği Dersler: Genel İngilizce, Çocuk İngilizcesi, IELTS, TOEFL / TOEIC Sınavlara Hazırlık Eğitimi

Bildiği Diller: İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca ve Türkçe


Not: Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, güzel bir ortamda size en iyi dil eğitimi hizmeti sunar.

Mengütaş İngilizce Eğitim Sistemi 6-14 yaş grubu çocukların öğrenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Hem görsel hem de işitsel öğrenme kaynakları teknolojik imkanlarla birleştirilmiş ve bu sayede çocukların İngilizce’yi severek öğrenmelerini sağlayacak bir sistem oluşturulmuştur.

Bunun yanı sıra, Mengütaş İngilizce Eğitim Sistemi’nin en önemli ayırt edici noktalarından biri de “YARATICI DRAMA”nın İngilizce öğreniminde önemli bir unsur olarak kullanılmasıdır. Yaratıcı drama sayesinde öğrenci, İngilizce’yi oyunsal süreçlerle“yaparak-yaşayarak” öğrenir. Böylece öğrencimiz, İngilizce öğrenim sürecini hayatının bir parçası haline getirir ve dili daha kolay kabullenir. Çünkü yaratıcı drama, çocukların kendi becerileri ile daha yaratıcı ve üretken bireyler olmalarını sağlayan son dönemde bilinen en etkili öğrenme yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda, öğrencilere empati gibi sosyal beceriler de kazandırarak sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olmalarına katkı sağlamaktadır.

Eğitim sistemimizde ders materyalleri de özenle seçilmektedir. Temel kaynaklarımız birçok özel okulda eğitim materyali olarak kullanılan NATIONAL GEOGRAPHIC’in eğitim yayınlarıdır. Bu kaynakların ayırt edici özelliği, İngilizce öğrenme hedefinin yanı sıra, kültürel içerikli ve sürükleyici belgeseller ile çocuk dünyasına doğrudan hitap etmesidir. Bunun yanı sıra, öğrencilerin yaş durumları, gelişim dönemleri ve öğrenme alanları dikkate alınarak resim, müzik, boyama, drama, yarışma, proje, film gösterimi gibi etkinliklerle eğitimlerimiz zenginleştirilmektedir.

Mengütaş İngilizce sınıfları 9 veya 13 kişiliktir. İhtiyaç doğrultusunda butik gruplar da oluşturulmaktadır. Ders materyalleri ve imkanlarımız her öğrenci için eşit şekilde sunulmaktadır.

Sınıflar en az 6 öğrenciden oluşur, eğer öğrenci sayısı 6’dan az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.


iletisimMengütaş Dil Eğitim Merkezi

Telefon: +90 312 231 67 57

Mobile & Whatsapp: +90 533 096 67 57

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: http://www.mengutas.com/

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 4 & 3, Kızılay, Çankaya / Ankara

(Konum olarak Kızılay Mithatpaşa Köprü altı Ziraat Bankası arkasındaki Hacettepeliler Eğitim Binası 4. & 3. Katlar)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi