Almanca Kursu, Ankara

Türkiye’ye eğitim amaçlı gelerek çeşitli eğitim kurumlarında Almanca dil eğitimi vere gelen, İ. Çetin ve C. Özer hocalarımızla Almanca Hafta Sonu ve Hafta içi normal ve Yoğun Kurslar devam etmekte olup, yeni kursiyerlerimiz için de yeni gruplar oluşturulmaktadır.


Almanca Öğretmenimiz: İ. Çetin & C. Özer

Çocukluk ve gençlik döneminde 15- 20 yıl Almanya’da yaşamış Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Almanca Bölümü mezunu, İ. Çetin ve C. Özer hocalarımız tarafından verilmektedir.


İ. Çetin: Almanca Öğretmeni

Ülkesi: Almanya

Eğitim Aldığı Ülkeler: Almanya ve Türkiye

Eğitim Durumu: Gazi Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı, Lisans

Yeteneği: Yüz yüze Almanca Ders Anlatma Metodu

Verdiği Dersler: Türkler için Almanca, Yabancılar için Almanca

Bildiği Diller: Almanca, İngilizce & Türkçe


C. Özer: Almanca Öğretmeni

Ülkesi: Almanya

Eğitim Aldığı ve Çalıştığı Ülkeler: Almanya ve Türkiye

Eğitim Durumu: Ankara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı, Lisans

Yeteneği: Online Dersler Özel Anlatma Metodu,

Verdiği Dersler: Türkler için Almanca, Yabancılar için Almanca

Bildiği Diller: Almanca, İngilizce & Türkçe


Almanca Kursu Ders Kitabı: 

Menschen Almanca kitap serisi öğrenme psikolojisi ve nörodidaktik alanındaki en son bulgulara göre tasarlanmış, yetişkinler ve genç yetişkinler için tasarlanmış, eylem odaklı bir temel düzey ders kitabıdır.

Her kitap, ders kitabı, çalışma kitabı ve CD/DVD’yi içermektedir. Kursiyerlerimizin taleplerine göre başa Almanca ders kitapları da kullanılmaktadır.


Almanca Kursu Detayları:

Kurs Çeşidi Yoğun
 Haftalık Ders Saati 9 Saat (Günde 3 saat, haftada 3 gün)
 Aylık Ders Saati 36 Saat
 Kurs Günleri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma veya Hafta sonu
 Kurs Süresi A1 & A2 Seviyeler için 2 ay / 72 Ders Saati
 Kurs Ücreti 7500 TL / 72 saat (aylık, A1 & A2 seviye için)
 Kurs Saatleri (Seçilebilir) Hafta içi: 18:30 – 21:20 Hafta Sonu: 10:00 – 12:50                              veya 14:00 – 16:50
 Bir Ders Saati 50 dakika
Beceriler Okuma, anlama, yazma ve konuşma becerileri geliştirilir.
 Eğitim Materyalleri Eğitim Materyalleri kurs ücretine dahil değildir.

A1 & A2 Seviye için 72 saatlik kurs ücreti sadece 7500 TL’dir. Ders gün ve saatleri öğretmen ve öğrencilerin özel durumuna göre değişebilir.

Almanca Gruplar en az 6 öğrenciden oluşur, grup kişi sayısı kontenjanımız 12 kişiyle sınırlıdır. Eğer öğrenci sayısı 6’den az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.Not: Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, size güzel bir ortamda yabancı dil eğitim hizmeti sunar.


iletisimMengütaş Dil Okulu

Telefon: +90 312 231 67 57

Mobile & Whatsapp: +90 533 096 67 57

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: https://www.mengutas.com/

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 4 & 3, Kızılay, Çankaya / Ankara

(Konum olarak Kızılay Mithatpaşa Köprü altı Ziraat Bankası arkasındaki Hacettepeliler Eğitim Binası 4. & 3. Katlar)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi


Ek: Niçin Almanca Öğrenmeliyiz?

Almanca öğrenmek için sayısız sebep vardır. Alman dilini öğrenmenin en etkileyici yolları, Alman dilinin tarihini ve dil etkilerini, Alman aksanlarını ve çeşitliliklerini tanımaktır.

Alman Dilini Öğrenmek için Önemli Sebepler:

Almanca’nın konuşulduğu geniş bir coğrafyadaki insanlarla İletişim kurmak Almanca, Avusturya, Almanya, Lüksemburg, Lienchtenstein ve Belçika’nın bazı yerleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 120 milyondan çok insan tarafından konuşuluyor.

İşinizi geliştirmek için, Almanca ekonomik olarak güçlü ülkeler tarafından konuşulur.
Avrupa Birliği ve yeni Orta ve Doğu Avrupa ekonomisinde kilit dil Almanca’dır. İş sahasında Almanca öğrenmeniz sizin başarılı olma şansınızı ilerletir. Beşeri bilimlerin vazgeçilmez referans dili Almanca’dır. Türkiye ve Almanya arasında çok güçlü bir ekonomik bağ vardır. Türkiye her sene en fazla turisti Almanya’dan ağırlamaktadır. Antalya, Antakya ve Akdeniz çanağı Almanca konuşabilen personele her zaman daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Almanya merkezli Çağrı merkezleri tarafından Türkiye her birinci öncelikli ülke olmuştur.Almanca konuşmak iş bulmanızı neredeyse garantiler.

Kültür
Almanca dünyadaki en önemli kültürel dillerinden biridir. Almanca Goethe, Mozart, Beethoven, Freud, Klimt ve Einstein ve birçok diğer harika sanatçı ve bilim adamı tarafından konuşuldu ve yazıldı. Dünyada geniş olarak yayımlanan kitapların %10’u Alman dilinde yazılmıştır.

Sosyal Yaşam
Türkiye’nin en çok göç verdiği ülke Almanya’dır.Toplumun çoğunluğunun Almanya’da yaşayan çalışan bir akrabası vardır.Almanya’da yetişen yeni nesil Türklerle anlaşmak için dahi Almanca öğrenmek faydalı olacaktır.Almanya’da yeni çıkan göç yasası ve yenilenen aile birleşimi vize prosedürleri neticesinde Almanca öğrenmek evliliğin ve aile kurmanın ilk şartı olmuştur.Binlerce evlenme çağındakşi genç bay ve bayanlar Almanca kurslarına giderek evlilik öncesi ilk resmi prosedürleri yerine getirmeye çalışmaktadırlar.

Almanca’yı Doğru Yerde Öğrenin
Almanca okullarda çok rağbet gören bir dil olmadığından genelde yetişkinlik çağlarında öğrenilme ihtiyacı oluşur. Almanca’yı öğretecek kurumun saygın ve belli standartların üzerinde olması gerekir. Almanca kursunda kullanılan materyaller, eğitim veren öğretmenlerin tecrübe ve niteliği kursun ekipmanlarının yeterliliği ekstra çalışma imkânları gibi noktalara hassasiyetle dikkat ediniz. Almanca dil bilgisi kuralları, etkileşimli, Almanca pratikleri ve Almanca testleri yeni başlayanlar için öğrenilmesi keyifli ve kolay olmalıdır.