Almanca Kursu, Ankara

Türkiye’ye eğitim amaçlı gelerek çeşitli eğitim kurumlarında Almanca dil eğitimi vere gelen, Cüneyt Özerl ve Zübeyde Yılmaz hocalarımızla Almanca Hafta Sonu ve Hafta içi normal ve Yoğun Kurslar devam etmekte olup, yeni kursiyerlerimiz için de yeni gruplar oluşturulmaktadır.


Almanca Öğretmenimiz: İlker Ç. & Cüneyt Ö

Çocukluk ve gençlik döneminde 15- 20 yıl Almanya’da yaşamış, Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Almanca Bölümü mezunu, Cüneyt Özer ve Zübeyde Yılmaz hocalarımız tarafından verilmektedir.


İlker Ç: Almanca Öğretmeni

Ülkesi: Almanya

Eğitim Aldığı Ülkeler: Almanya ve Türkiye

Eğitim Durumu: Gazi Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı, Lisans

Yeteneği: Yüz yüze Almanca Ders Anlatma Metodu

Verdiği Dersler: Türkler için Almanca, Yabancılar için Almanca

Bildiği Diller: Almanca, İngilizce & Türkçe


Cüneyt Ö: Almanca Öğretmeni

Ülkesi: Almanya

Eğitim Aldığı ve Çalıştığı Ülkeler: Almanya ve Türkiye

Eğitim Durumu: Ankara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı, Lisans

Yeteneği: Online Dersler Özel Anlatma Metodu,

Verdiği Dersler: Türkler için Almanca, Yabancılar için Almanca

Bildiği Diller: Almanca, İngilizce & Türkçe


Almanca Kursu Ders Kitabı: 

Menschen Almanca kitap serisi öğrenme psikolojisi ve nörodidaktik alanındaki en son bulgulara göre tasarlanmış, yetişkinler ve genç yetişkinler için tasarlanmış, eylem odaklı bir temel düzey ders kitabıdır.

Her kitap, ders kitabı, çalışma kitabı ve CD/DVD’yi içermektedir. Kursiyerlerimizin taleplerine göre başa Almanca ders kitapları da kullanılmaktadır.


Almanca Kursu Detayları:

Kurs Çeşitleri Normal Yoğun
Haftalık Ders Saati 6 (Günde 3 saat, haftada 2 gün) 9 (Günde 3 saat, haftada 3 gün)
Aylık Ders Saati 24 36
Kurs Günleri Cumartesi – Pazar veya Salı – Perşembe Pazartesi, Çarşamba ve Cuma
Kurs Süresi 12 ay (288 Ders Saati) 8 ay (288 Ders Saati)
Kurs Saatleri (Seçilebilir) 10:00 – 13:00 14:00 – 17:00 18:30 – 21:30
 Beceriler Okuma, Dinleme, Anlama ve Yazma
 Eğitim Materyalleri En uygun toptan ücret karşılığı satılacaktır.

Not: Ders gün ve saatleri öğretmen ve öğrencilerin özel durumuna göre değişebilir.

Sınıflar en az 6 öğrenciden oluşur, eğer öğrenci sayısı 6’den az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.Not: Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, size güzel bir ortamda bilgisayar ve projektör destekli dil eğitim hizmeti sunar.

iletisimMengütaş Dil Eğitim Merkezi İrtibat Bilgileri 

Tel: +90 312 231 67 57

Cep: +90 533 096 67 57

Whatsapp: +90 533 761 97 67

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: http://www.mengutas.com/

Skype: mengutas

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 3 & 4, Kızılay, Çankaya / Ankara (Kızılay Mithatpaşa Köprü yanı)

Adres – 2 (Özel Dersler): Mithatpaşa Cad. No: 45, Kat: 4, Kızılay, Çankaya / Ankara (Kızılay Mithatpaşa Köprü yanı)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi


Ek: Niçin Almanca Öğrenmeliyiz?

Almanca öğrenmek için sayısız sebep vardır. Alman dilini öğrenmenin en etkileyici yolları, Alman dilinin tarihini ve dil etkilerini, Alman aksanlarını ve çeşitliliklerini tanımaktır.

Alman Dilini Öğrenmek için Önemli Sebepler:

Almanca’nın konuşulduğu geniş bir coğrafyadaki insanlarla İletişim kurmak Almanca, Avusturya, Almanya, Lüksemburg, Lienchtenstein ve Belçika’nın bazı yerleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 120 milyondan çok insan tarafından konuşuluyor.

İşinizi geliştirmek için, Almanca ekonomik olarak güçlü ülkeler tarafından konuşulur.
Avrupa Birliği ve yeni Orta ve Doğu Avrupa ekonomisinde kilit dil Almanca’dır. İş sahasında Almanca öğrenmeniz sizin başarılı olma şansınızı ilerletir. Beşeri bilimlerin vazgeçilmez referans dili Almanca’dır. Türkiye ve Almanya arasında çok güçlü bir ekonomik bağ vardır. Türkiye her sene en fazla turisti Almanya’dan ağırlamaktadır. Antalya, Antakya ve Akdeniz çanağı Almanca konuşabilen personele her zaman daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Almanya merkezli Çağrı merkezleri tarafından Türkiye her birinci öncelikli ülke olmuştur.Almanca konuşmak iş bulmanızı neredeyse garantiler.

Kültür
Almanca dünyadaki en önemli kültürel dillerinden biridir. Almanca Goethe, Mozart, Beethoven, Freud, Klimt ve Einstein ve birçok diğer harika sanatçı ve bilim adamı tarafından konuşuldu ve yazıldı. Dünyada geniş olarak yayımlanan kitapların %10’u Alman dilinde yazılmıştır.

Sosyal Yaşam
Türkiye’nin en çok göç verdiği ülke Almanya’dır.Toplumun çoğunluğunun Almanya’da yaşayan çalışan bir akrabası vardır.Almanya’da yetişen yeni nesil Türklerle anlaşmak için dahi Almanca öğrenmek faydalı olacaktır.Almanya’da yeni çıkan göç yasası ve yenilenen aile birleşimi vize prosedürleri neticesinde Almanca öğrenmek evliliğin ve aile kurmanın ilk şartı olmuştur.Binlerce evlenme çağındakşi genç bay ve bayanlar Almanca kurslarına giderek evlilik öncesi ilk resmi prosedürleri yerine getirmeye çalışmaktadırlar.

Almanca’yı Doğru Yerde Öğrenin
Almanca okullarda çok rağbet gören bir dil olmadığından genelde yetişkinlik çağlarında öğrenilme ihtiyacı oluşur. Almanca’yı öğretecek kurumun saygın ve belli standartların üzerinde olması gerekir. Almanca kursunda kullanılan materyaller, eğitim veren öğretmenlerin tecrübe ve niteliği kursun ekipmanlarının yeterliliği ekstra çalışma imkânları gibi noktalara hassasiyetle dikkat ediniz. Almanca dil bilgisi kuralları, etkileşimli, Almanca pratikleri ve Almanca testleri yeni başlayanlar için öğrenilmesi keyifli ve kolay olmalıdır.