Home » Kursiyerlik Sözleşmesi

Kursiyerlik Sözleşmesi

Mengütaş Kursiyerlik Sözleşmesi

 1. MENGÜTAŞ’taki indirimlerden yararlanmak için güncel öğrenci belgesinin kayıt sırasında gösterilmesi ve fotokopisinin alınması gerekir.
 2. Sınıfların devam etmesi ya da kapatılması, ders saatleri, sınıf ve öğretmenleri değiştirme yetkisi MENGÜTAŞ yönetimine aittir.
 3. MENGÜTAŞ’tan kaynaklanan nedenlerle açılamayan sınıflara yapılan kayıt ücretleri iade edilir. Zorunlu sebeplerden dolayı yapılacak ücret iadesinde fatura veya makbuzun aslı, bir adet dilekçe, öğrenciye ait kimlik belgesi ve IBAN numarası gerekmektedir.
 4. Kayıt dondurma geçerli mazeret gösterilmesi durumunda, sınıf değiştirme ise olanaklar dâhilinde yapılır. Devam edilmeyecek kurs dönemi için ücret iade edilmez. Kayıt dondurma en çok 6 ay için geçerlidir.
 5. Öğrenci yüz yüze ders alamıyorsa, kalan ödemesi için online grup veya özel olarak bire bir ders alabilir.
 6. Öğrenci kursu devam edemiyorsa, en fazla 6 ay süre ile dondurup, kalan ödemesi ile tekrar yüz yüze veya online ders alabilir.
 7. Öğrenci bir başka öğrenciyi tavsiye ederek, dil kursuna en az 10 ay ödeme yaptırdığında, öğrencinin kalan ödemesi iade edebilir.
 8. Öğrenci derslere devam edemediği durumlarda, saati 40TL karşılığında en fazla 4 saatlik ek ders talep edebilir. 4 saatten fazla ek derse ihtiyaç duyulduğunda indirimli özel ders ücreti (80TL) fırsatından yararlanabilir.  
 9. Kursiyer ücretini ödediği kurs dönemi için, o kurs döneminin ilk haftası içinde hakkını başka birine, aynı veya başka bir dil için devredebilir.
 10. Bir aydan fazla devam edecek kurslar için, ilk aya katılıp, sonraki aylarda herhangi bir sebepten dolayı gelemeyecek öğrenciler sonraki aylar için kurs ücretini ödemek zorundadır. Gelemeyeceğini neden gösterip kurs ücretinden muaf olamazlar.
 11. MENGÜTAŞ’taki kurslara kayıt yaptırmış olan kursiyer, yukarıdaki bütün uygulama ve koşulları kabul etmiş sayılır.

Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Yönetimi