Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu

(Vize + Yurt + Türkçe + Ücretsiz Danışmanlık + Öğrenim/Turistik İkamet)

Mengütaş Dil Eğitim Merkezinde Türk Soylular için Türkçe dersi Orta Asya ve Kafkasya’dan gelen Türk soylu öğrencilere özel olarak Türkçe eğitimi verilmektedir. Bu eğitim uygulamsı sadece Mengütaş’a özeldir.

Mengütaş Türkçe öğretmenleri Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan, Türk Soylulara Türkçe eğitiminde tecrübeli ve genç Türk hocalardır.

Mengütaş Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu ve 5’li Eğitim Paket Programı detaylar aşağıdaki gibidir:

Mengütaş Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu: Türkiye’de kendi imkanı ile Türkçe öğrenerek, Türkiye’de ve kendi ülkesinde çalışmayı amaçlayan Türk Soylu öğrencilere uygulanan programdır. Uygulamalar ise:

1) Eğitim Vizesi

Türkiye’de kendi imkanı ile Türkçe öğrenmek için gelen Türk soylu öğrencilere Mengütaş TÖMER Türkçe Kursu davetiyesi gönderilir ve ilgili ülkelerdeki T.C. Büyükelçilik veya Başkonsolosluklardan öğrenci vizesi alınır.

Davetiye Ücreti: 75 Amerikan dolarıdır, davetiye ücreti öğrenci eğitim vizesi alıp, Mengütaş’a kesin kaydını yaparken kurs ücretinden düşer.

2) Karşılama

Öğrenci ülkesinden eğitim vizesini alıp Türkiye’ye geldiğinde Mengütaş Görevlileri tarafından İstanbul havalimanında karşılanır ve otobüs ile Ankara’ya gönderilir. Ankara’da da Mengütaş Görevlileri tarafından karşılanarak Mengütaş’a kesin kaydı yapılır.

Karşılama Ücreti: 55 Amerikan dolarıdır. (İstanbul – Ankara otobüs bileti 30 Amerikan doları, taksi parası ve görevlinin diğer masrafları 25 Amerikan dolarıdır.)

3) Konaklama ve Yemek

Mengütaş’a kesin kaydını yaptıran  Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu eğitimi görecek olan öğrencileri Mengütaş’ın anlaştığı yurt veya Mengütaş’ın açtığı öğrenci evlerine yerleştirilir. Öğrencinin kaldığı yerde sabah kahvaltı ve akşam yemeği verilir.

Konaklama ve Yemek Ücreti: Aylık 125 – 200 Amerikan Doları arasıdır. (Yurt veya Öğrenci Evi aylık ücretlerinde sabah ve akşam yemeği de konaklama ücretine dahildir.)

4) Üniversite Türkçe Hazırlık Eğitimi (Türkçe + YÖS/ALES)

Türkiye’de kendi imkanı ile Türkçe eğitimi almak için gelen Türk soylu öğrencilere 4 aylık Türkçe Hızlı Yetiştirme eğitimi verilir.

Mengütaş Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu paket programı öğrencilerine 4 aylık Türkçe programı sonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Yüksek Türkçe Sertifikası verilir.

Eğitim Dönemi ve Ders Programı: 

Güz Dönemi: Eylül – Ocak arası 4 ay Temel, Orta ve Yüksek Türkçe

Bahar Dönemi: Ocak – Mayıs 4 ay Temel, Orta ve Yüksek Türkçe

Yaz Dönemi: Mayıs – Eylül 4 ay Temel, Orta ve Yüksek Türkçe

5) Türkiye Öğrenim İkameti: 

Mengütaş’ta Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu Eğitim programına kesin kayıdı yapılan Türk soylu öğrencilere Mengütaş’ta Türkçe öğrenim gördüklerine dair bir senelik öğrenci belgesi verilir. Öğrenci Mengütaş’tan aldığı öğrenci belgesi ile Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesinden öğrenim oturum izni alabilirler.

6) Ücretsiz Eğitim ve Burs Danışmanlığı:

Üniversite Başvurusu: Mengütaş’ta 4 aylık Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu paket eğitim programına katılan Türk soylu öğrencilerin Türkiye’de ve kendi ülkesinde iş bulmalarına ücretsiz danışmanlık hizmeti yapılır.

Mengütaş Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu Kurları ve Kur Süreleri:

Temel Türkçe (1 ve 2): 1 ay

Orta Türkçe (1 ve 2): 1 ay

Yüksek Türkçe (1 ve 2): 2 ay

Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu Programı: Haftada 4 gün, günde 4 saat, aylık toplam 64 saat.

Türk Soylular için Türkçe Hızlı Yetiştirme Kursu Programı Ders Saatleri:

Sabah Grubu: 09:00 – 12:50 (4 saat)

Öğleden Sonra Grubu:  14:00 – 17:50 (4 saat)

Not: Mengütaş’ta bir ders saati 50 dakikadır. Mengütaş’ta Türkçe kur seviye saatleri Türkçe kursuna katılan Türk soylu veya yabancı öğrencilere göre belirlenmiş olup, Türk soylu öğrenciler için bir kur 32 saat, yabancı öğrenciler için bir kur 64 saattir. Türk soylular için Türkçe kursu toplam 4 ay, Yabancılar için Türkçe toplam 9 ay sürmektedir.

Mengütaş Türkçe Öğretmenleri (Yabancılar için Türkçe)

Mengütaş Türkçe öğretmenleri Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan, Yabancılara Türkçe eğitiminde tecrübeli ve genç Türklerdir.

Türkçe Kursu Öğretmeni hakkında bilgi almak için Öğretmen Kadrosu sayfasını ziyaret ediniz veya aşağıdaki linki tıklayınız: 

http://www.mengutas.com/ogretmen-kadrosu/


Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, size 9 veya 12 kişilik güzel bir ortamda bilgisayar ve projektör destekli dil eğitimi hizmeti sunar.

Sınıflar en az 6 öğrenciden oluşur, eğer öğrenci sayısı 6’dan az ise, kurum ders ücretlerini öğrenci sayısı ve öğretmen maaşına göre yeniden belirleyebilir. Öğrenci sayısı 1 ile 3 arası ise, kurs ücreti özel ders olarak hesaplanabilir.


Not: Mengütaş Dil Eğitim Merkezi Kalite odaklı çalışma yapmakta olup, size güzel bir ortamda bilgisayar ve projektör destekli dil eğitimi hizmeti sunar.

Güzel Ortamda En Uygun Ücretle Kaliteli Yabancı Dil Eğitimi Hizmetinizdedir.

iletisimMengütaş Dil Eğitim Merkezi İrtibat Bilgileri 

Telefon: +90 312 231 67 57

Mobile & Whatsapp: +90 533 096 67 57

E-mail: bilgikut@gmail.com

Web: http://www.mengutas.com/

Facebook: www.facebook.com/mengutasdil

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 38, Kat: 4 & 3, Kızılay, Çankaya / Ankara

(Konum olarak Kızılay Mithatpaşa Köprü altı Ziraat Bankası arkasındaki Hacettepeliler Eğitim Binası 4. & 3. Katlar)

Google Haritası Mengütaş Tarifesi

Kurs Bilgi Formu (Mesaj bırakın, biz size dönüş yapalım.)
Mesajınızı iletin, kısa sürede size dönüş yapılım. (Not: Katılmak istediğiniz kursu açıkça belirtin lütfen.)